O autorze
Wrocławianin, samorządowiec, działacz społeczny. Przez wiele lat związany z działalnością studencką i sektorem pozarządowym. Obecnie odpowiada za współpracę międzynarodową województwa dolnośląskiego.

Blog poświęcony polityce – zarówno krajowej, jak i międzynarodowej. Komentarze mają charakter prywatny, reprezentują wyłącznie poglądy autora.

Facebook
Twitter

Ministrowie Głupich Kroków wezwani do centrali

Wizyta eksportowej pary naszych ministrów - Mariusza Błaszczaka i Witolda Waszczykowskiego w Wielkiej Brytanii to idealny scenariusz na skecz Monty Pythona.

Ministrowie swoją już niemal roczną batalię na gafy i niezbyt przemyślane wypowiedzi postanowili przenieść poza krajowe podwórko. Areną wyścigu o głupszy pomysł na inicjatywę polityczną przenieśli na Wyspy Brytyjskie, gdzie mieli zamiar zrugać swoich odpowiedników za brak dostatecznej opieki nad Polakami mieszkającymi na Wyspach. Wszystko to po śmierci Polaka, pobitego przez lokalnych bandziorów ( wg policji najprawdopodobniej na tle narodowościowym) oraz po kolejnych doniesieniach o pobiciu naszych rodaków pod nocnym klubem w sobotnią noc.

W opinii przedstawicieli Rządu RP wymagało to interwencji bezpośredniej DWÓCH MINISTRÓW i KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI u swoich brytyjskich odpowiedników...

... a także listu Prezydenta Andrzeja Dudy do Arcybiskupa Canterbury, w którym apeluje do Kościoła Anglikańskiego o "konstruktywne wysiłki na rzecz złagodzenia negatywnych skutków nietolerancji i ksenofobii dotykających mniejszości narodowych, w tym społeczności polskiej".

Proponuję, aby przedstawiciele polskiego rządu pozwolili w tych sprawach pozwolili działać profesjonalistom, a sami zajęli się problemami z "podobnej działki", ale naszego podwórka:

- działalność neofaszystowskiej organizacji o nazwie ONR;
- przemoc wobec przedstawicieli opozycji i bierna postawa policji;
- spalenie kukły "Żyda" na wrocławskim rynku;
- powtarzające się incydenty rasistowskie ( np. okrzyki na placu zabaw skierowane do czarnoskórego dziecka) oraz antysemickie ( np. domalowanie "Gwiazd Dawida" na wystawie dot. Solidarności).
Trwa ładowanie komentarzy...